Miloš Škorpil: „Takže kluci a holky, běžíme, běžíme, běžíme…

Dívám-li se na výsledky třetího týdne a porovnám-li je s výsledky týdnů před tím, tak vidím, že podzim přichází. Není to vidět jenom na odběhaných kilometrech jednotlivých týmů, ale vnímáme to všude kolem sebe. Tím, že venku přebírá vládu mlha, jako by na lidi padala depka. A místo toho, aby se snažili tu depku rozehnat – nejlépe za pomoci běhu, zalezou s ní co nejhlouběji a nechají ji se jí deptat o to víc. 

Tenhle stav obvykle trvá až do jara. No, jo, ale ž se vás jaro zeptá: „Co jsi dělal/dělala na podzim a v zimě“, co odpovíte? Většinou místo odpovědi člověk pokrčí rameny, řekne si sám pro sebe: „Zase mě to dostalo“, a začne zase od začátku, stejně jako roky před tím. 

Tak milí vážení, byl bych špatným patronem Běhu Mladé fronty, kdybych vás nechal zalézt, a vylézt až na jaře, protože, to už bude celý projekt dávno za námi a Olivova léčebna by ostrouhala. A nemyslete si, že to vyřešíte jen odpustkem ve formě vyššího příspěvku na její konto – což bude určitě chvályhodné, ale u mě, ale hlavně u vašeho těla vám to body nezíská. Takže kluci holky, běžíme, běžíme, běžíme…

Jestli vám to pomůže, tak já poběžím s vámi, vždyť běh ve spadaném listí je tak kouzelný.

No, a až doběhnete, tak si můžete přečíst něco o Podzimním běhání na Běžecké škole:
Podzimní běhání – třídílný seriál obsahující rady pro to, abyste si běhání na podzim co nejvíce užili – díl první

Sponzor akce

Poskytl oblečení Under Armour