O projektu

Běh Mladé fronty je charitativním projektem.

První ročník vznikl za finanční podpory společností MasterCard Europe a OC Letňany – Tesco Stores ČR.

Finanční částka, jejíž výše se bude odvíjet od počtu uběhnutých kilometrů, bude věnována Olivově dětské léčebně v Říčanech u Prahy, která se, mimo jiné, zabývá léčbou dětské obezity a onemocněním respiračního a pohybového ústrojí.

MasterCard Europe, Tesco Stores ČR a Mladá fronta nominovaly týmy běžců z řad svých zaměstnanců. Každou společnost zastupuje 6 více či méně zkušených sportovců.

Běhat budou také děti z Olivovy dětské léčebny. Ty se však budou v běhání střídat a svůj tým tak průběžně obměňovat.

Každý z běžců může běhat nezávisle na ostatních. V období od 14. září do 31. října mohou členové jednotlivých týmů vyběhnout kdykoli a kamkoli. Údaje o uběhnutých kilometrech zaznamenává mobilní aplikace a data jsou automaticky importována na tyto webové stránky. Konkrétní výsledky běžců tak můžete najít v sekci Týmy.

Patronem projektu je známý ultramaratonec a zakladatel Běžecké školy Miloš Škorpil. Svými příspěvky plní rubriku Články na těchto stránkách. Každý týden také krátce hodnotí výkony jednotlivých běžců a týmů.

Za částku, kterou zástupci firem a děti „vyběhají“, plánuje léčebna nakoupit sportovní a zdravotní pomůcky, například běžecký pás, rotoped, tonometr apod.

Běh Mladé fronty zahájil první ročník s ambicí organizovat tento projekt každoročně.Miloš Škorpil

Známý běžecký guru Miloš Škorpil je patronem projektu Běh Mladé fronty.

Jedním z důvodů spolupráce na projektu je jeho podpora boje proti dětské obezitě. Navíc, jak sám Miloš Škorpil vzpomíná, v 70. letech minulého století, byl jeho prvním závodem právě běh organizovaný vydavatelstvím Mladá fronta. Miloš tenkrát běh vyhrál.

V roce 2015 vydal u stejné společnosti knihu s názvem Škorpilova škola běhu.

Je také zakladatelem Běžecké školy, trenérem běhání a výživovým poradcem.

Jeho rady a také komentáře k výkonu běžců tohoto projektu najdete v rubrice Články.

Některé z dosažených úspěchů Miloše Škorpila:

Doporučujeme:

Běžecká škola Miloše Škorpila | Kniha Škorpilova škola běhu

Sponzor akce

Poskytl oblečení Under Armour