Olivova dětská léčebna

Olivova dětská léčebna byla založena před téměř 120 lety s cílem sloužit dětem a po celou dobu své existence tuto funkci beze zbytku plní.

Zatímco v počátcích převažoval charakter sociálních služeb, v pozdějších letech to byly služby zdravotní a léčebné. Za celou dobu prošli Olivovnou desetitisíce dětí, které zde nalezly domov či v pozdějších letech kvalitní zdravotní péči.

Olivová dětská léčebna

V současné době se Olivovna specializuje na léčbu dětské nadváhy, obezity , onemocnění respiračního a pohybového ústrojí a nově také na léčbu gastroesofageálního refluxu (GER) a dermorespiračního syndromu.

Další možností jsou ozdravné pobyty pro děti, které si potřebují upevnit zdraví, ale který současně slouží jako prevence proti nejrůznějším nemocem. Kromě pobytu na zdravém vzduchu a procházek do okolí jsou pro děti připraveny také různé kolektivní hry, zábavné soutěže, sportovní hry, koupání, nechybí ani karnevaly nebo diskotéky.

Za finanční příspěvek z akce Běh Mladé fronty by vedení léčebny rádo pořídilo dětem sportovní a zdravotní pomůcky (běžící pás, trekingové hole, rotoped a tonometr).

Projektu a tedy i samotného běhu se zúčastní i děti, které právě v léčebně pobývají:

Jolana, Andrea Tomáš, Lenka, Tereza, Matěj, Ondra, Nikola, Sabina, Katka, Šimon, Natálie, David, Míša, Klára

Sponzor akce

Poskytl oblečení Under Armour